به گزارش افکارنیوز،

میوه های هر فصلی خواص خودشان را دارند و میوه های پاییزی نیز از این قاعده مستثنی نیست.به عنوان مثال میوه انار سبب کنترل کلسترول، بهبود سیستم ایمنی، محافظت در برابر سرطان، بهبود کم خونی و تقویت قلب می شود.

گلابی سبب رفع یبوست، کنترل گرسنگی کاذب، پیشگیری از سرطان‌ها، پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی می شود. همچنین این میوه سرشار از اسید فولیک است و سبب کنترل چربی خون می‌شود.

زالزالک که یکی از میوه های پاییزی است سبب کنترل فشار خون، کاهش کلسترول، کاهش استرس و سلامت قلب می شود.خرمالو سبب می شود تا از سرطان دهان و ریه جلوگیری شود. همچنین کنترل سرماخوردگی و تقویت سیستم ایمنی با این میوه امکان پذیر است. بهبود عملکرد دستگاه گوارش بهبود سیستم بینایی و خاصیت ضدالتهابی نیز از خواص دیگر این میوه است.

نارنگی به علت دارا بودن خاصیت ضد ویروسی و سم زدایی از بدن در فصل پاییز توصیه می شود. همچنین این میوه برای بیماری های سیستم عصبی مناسب است و خاصیت ضد سرطانی دارد.لیمو ترش سبب درمان عفونت ها، کاهش وزن، کاهش تب، بهبود یبوست، ایجاد نشاط و همچنین وضوح بینایی می شود. با مصرف لیمو ترش می توان پوستی روشن و شفاف داشت.بسیاری از کاربران از این مطلب استقبال کرده و معتقدند که مفید بوده است.

خواص میوه‌های پاییزی +اینفوگرافی