به گزارش افکارنیوز،

محسن پورسیدآقایی در حاشیه جلسه شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که غلامحسین آرام فرماندار تهران اعلام کرده است که شهرداری باید عوارضی که از مردم برای تردد در روزهای مخالف پلاک‌شان در محدوده زوج و فرد دریافت کرده را  پس دهد، گفت: با این روش مسئولان به قانون گریزان پاداش می‌دهند. فکر کنید برخی از افراد که برای ورود به محدوده زوج و فرد، طرح ترافیک خریده‌اند و برخی از شهروندان تردد نکرده‌اند پس تکلیف اینها چیست؟ در حالی است که عده‌ای متخلف در روزهای مخالف پلاک‌شان در محدوده زوج و فرد تردد کردند و حال مسئولین تاکید می‌کنند که باید پول آنها را بازگردانیم. آیا این تشویق متخلفان نیست؟

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای شهر افرادی که با پلاک مخالف در محدوده طرح ترافیک تردد می‌کنند باید عوارض پرداخت کنند، گفت: پلیس این افراد را روزانه 20 هزار تومان جریمه می‌کند. نکته قابل توجه این است که از ابتدای سال تا دی ماه پلیس هیچ فردی را برای ورود غیرقانونی به محدوده ترافیک و زوج و فرد جریمه نکرده است.

به گفته پورسیدآقایی، در مصوبه شورا آمده به منظور جبران عوارض ناشی از ورود و تردد غیرمجاز خودروها در محدوده‌های موضوع این مصوبه نسبت به شناسایی خودروهایی که عوارض موضوع مصوبه را پرداخت نکرده اند اقدام و بدهی دارنده خودرو بابت عوارض پرداخت نشده را به آخرین نشانی وی نزد اداره راهنمایی رانندگی اعلام کنند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه آلودگی هوا و ترافیک دو معضل اصلی کلان‌شهر تهران است، گفت: بر اساس آمار گرفته شده با طرح ترافیک جدید آلودگی در تهران کم شده است. حتی روز گذشته شهردار تهران به این موضوع اشاره کرده است. پس باید ترددها را در این محدوده کم کنیم.