به گزارش افکارنیوز،

پدرام صمیمی‌فر عضو هیئت مدیره شرکت عمران پرند در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: پرند یکی از بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر‌های مسکن مهر کشور است، این شهر توانسته به پیشرفت‌های خوبی دست پیدا کند.

وی با بیان اینکه از ابتدای تاسیس شرکت عمران سعی کرده‌ایم به وظایف قانونی شرکت‌های شهر‌های جدید عمل کنیم، افزود: علی‌رغم آنکه تلاش‌های بسیاری برای آبادانی شهر پرند شده، اما هنوز جای کار در این شهر نوپا وجود دارد و باید تلاش کرد تا به پیشرفت‌ها دست پیدا کند.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران پرند ادامه داد: شهر به مانند یک موجود زنده است و از زمان تولد تا هنگام پیشرفت نیاز به زمان است به طور قطع رشد ۲۶درصدی در شهر‌های جدید وجود دارد که در دیگر شهر‌ها این رشد به کمتر از ۵درصد می‌رسد.

صمیمی‌فر تصریح کرد: بسیاری از فعالیت‌ها در پرند از سوی شرکت عمران بوده و به روایتی بیش از ۱۰۰هزار در مسکن مهر پرند زندگی می‌کنند و باید خدمات رفاهی خوبی به آن ارائه شود.

وی با بیان اینکه برخی از سازمان‌ها به تعهدات اشان در قبال پرند اشاره کرد و گفت: برخی از تعهدات وزات نیرو به سرانجام نرسیده و شرکت عمران مجبور است این تعهدات را تکمیل کند.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران پرند اضافه کرد: ۴۹ مدرسه در پرند ساختیم و مدارسی که باید آموزش و پرورش آن را می‌ساخت، اما نساخت و ما هیچ وظیفه‌ای در قبال ساخت مدرسه نداریم.

صمیمی‌فر ابراز کرد: نباید برخی ادارت و سازمان‌ها کار را بر گردن دیگری بیاندازند، در پرند اگر هر کدام گوشه‌ای از پازل خدماتی را رها کنند به طور قطع دودش به چشم مردم می‌خورد و تمام دستگاه‌ها موظفند برای رفاه مردم پرند تلاش کنند.

وی اضافه کرد: پرند ظرفیت این را دارد که بتواند به عنوان فرامنطقه‌ای معرفی شود، وجود بزرگراه‌ها، مناطق ویژه اقتصادی و فرودگاه و ... گواه بر این موضوع است.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران پرند در بخش دیگری از سخنانش با اعلام خبر توقف ایستگاه مترو در پرند ابراز کرد: مترو از وظایف اصلی شهرداری است، ۱۷۶ میلیارد تومان از منابع داخلی پرند را برای استقرار ایستگاه مترو در این شهر اختصاص داده‌ایم، عملیات خط مترو پرند رشد خوبی داشته است و انتظار داریم تا پیش از پایان سال‌جاری تکمیل و عملیات احداث این ایستگاه از سمت پرند صورت گیرد.

صمیمی‌فر تصریح کرد: ما به دنبال ایجاد گریزگاه‌هایی برای شهر پرند هستیم و در تلاشیم تا کنارگذر جنوبی به پرند را انجام دهیم.

وی عنوان کرد: عملیات ساخت جاده گاز که به شهر ملارد منتهی شود در دست بررسی است و به زودی مناقصه آن صورت می‌گیرد که این به طور قطع ظرفیت بسیار بزرگی است.

صمیمی‌فر با تاکید بر موضوع پویایی در شهر پرند خاطرنشان کرد: مسابقه «بالکن زیبای من» در پرند می‌تواند پویایی این شهر را به گوش دیگر شهر‌ها و مردم برساند، این مسابقه را پیش می‌بریم که هر کسی برای واحد مسکونی بالکنی را طراحی کند تا بتواند به زیبایی شهر تبدیل کند.