گروه اقتصادی- ترکان اظهار داشته اینکه قیمت دلار بالا رفت کار خوبی بود؛ چاره‌ای نبود، چون آن موقع به شکل مصنوعی قیمت دلار را پایین نگاه داشته بودند، وقتی سطح عمومی قیمت‌ها بالا می‌رود دلار هم بالا می‌رود. نمی‌شود تقاضای عمومی قیمت‌ها بالا برود اما دلار بالا نرود، چرا که این موجب شکست اقتصاد می‌شود. دلار ارزان بماند ولی تورم باشد باعث می‌شود کالای داخلی گران شود. 

​به گزارش افکارنیوز، مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه دولت کوشش عبثی می‌کرد که جلوی افزایش قیمت دلار را بگیرد و میلیاردها دلار هم پول تزریق کرد ولی نشد، تصریح کرد:‌ دولت خلاف جریان حرکت اقتصاد حرکت می‌کرد، وقتی تورم وجود دارد سطح عمومی قیمت‌ها بالا می‌رود یعنی کالای ایرانی سال به سال به اندازه تورم افزایش قیمت پیدا می‌کند و وقتی که دلار ثابت باشد کالا‌‌های وارداتی هم دارای قیمت ثابت است. 

وی افزود: وقتی قیمت کالاهای وارداتی ثابت بماند و قیمت کالاهای ایرانی گران شود کالای خارجی ارزان و کالای ایرانی گران می‌شود و همچنین صادرات کاهش و واردات افزایش می‌یابد. این مساله موجب می‌شود در حالی که کارخانه‌ها زیر ظرفیت کار می‌کنند و محصولات‌شان روی دست‌شان مانده، ما همینطور کالای خارجی (از ظرف پلاستیکی گرفته تا کت و شلوار و کفش و جوراب و لوازم منزل و...) وارد کنیم. 

ترکان با بیان اینکه باید مسیر اقتصاد مقاومتی را انتخاب کنیم و جلوی واردات کالای خارجی را بگیریم و از کالای ایرانی حمایت کنیم، اظهار کرد: کارگرانی که در شرکت‌‌های خودروساز یا قطعه‌ساز کار می‌کنند مگر متریال و ماشین‌آلات‌شان خارجی نیست پس چرا کیفیت کار خراب است، چون بی‌دقت هستیم و کنترل کیفیت نداریم و شلخته هستیم. بخش بزرگی از کیفیت فقط به وجدان کاری و مسؤولیت و تربیت شغلی بازمی‌گردد. ترکان بیان کرد: اگر تربیت و کارمان روی انضباط باشد بخش بزرگی از کیفیت‌مان نیز درست می‌شود، کیفیت مربوط به ماشین‌آلات نیست مربوط به تربیت کاری ماست.

این در حالی است که چندین ماه پیش نوبخت به عنوان سخنگوی دولت زمانی که قیمت دلار بالا رفت اعلام کرد که " رئیس‌جمهور از افزایش قیمت دلار مکدر است. " اما آنچه امروز شاهد آن هستیم این است که دولت بعد از بالا رفتن قیمت دلار تدبیری برای پایین آوردن آن نیندیشید و سخنان ترکان نشان می دهد دولتی ها از گران شدن دلار ناراضی نیستند.

هر چند شریعتمداری وزیر صنعت چندی پیش اظهار داشت که  یکی از مسائلی که مانع پیشرفت امور می‌شود، ثبات نداشتن قیمت‌هاست که تلاش زیادی در دولت برای رفع این مشکل صورت گرفته و با این حال تغییرات غیرمتعارف نرخ ارز مشکلاتی را برای صنعتگران به‌وجود آورده است.

به نظر می رسد در درون دولت نظرات مختلفی درباره قیمت ارز و دلار وجود دارد اما آنچه مشهود است اینکه بانک مرکزی به عنوان متولی ثبت قیمت ارز تلاش کافی برای پایین آوردن قیمت دلار انجام نداده و زیرا همچنان قیمت دلار بالاست.