به گزارش افکارنیوز،

 غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در تشریح نشست امروز ( یکشنبه 9 دی ماه) فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: آقای رحمانی اعلام کرد که براساس فرمایشات مقام معظم رهبری حفظ وضع موجود تولید، جهاد و عبادت است. و ما نیز در وزارت صنعت  تمام استراتژی خود را برای حفظ تولید طراحی کرده‌ایم.

شورای معادن استان‌ها تشکیل می‌شود

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که خودرو به مبحثی سیاسی، اجتماعی و امنیتی تبدیل شده و عمده مشکلات ما این است که صنعت به صورت دولتی اداره می‌شود، تصریح کرد: آقای رحمانی در این نشست مطرح کرد برای رسیدن به سیاست و حاکمیت بدون نفت در زمینه احیاء و فرآوری معدن برنامه ویژه‌ای داریم، همچنین در استان‌ها شورای معادن تشکیل می‌شود و به دنبال تکنولوژی هستیم تا بهره برداری صحیح از معادن صورت بگیرد.

احیاء، نوسازی و بومی سازی صنعت خودرو دغدغه وزیر صنعت

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دغدغه من علاوه بر حفظ  وضعیت موجود در صنعت خودرو احیاء، نوسازی و بومی سازی آن است و در هفته آینده نمایشگاه خودروسازی، قطعه سازی و بومی سازی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: رحمانی اعلام کرد که تاکید کرده‌ام 80 درصد تولید خودرو باید به تعهدات خودروسازان با قیمت‌های مندرج در قراردادهای اولیه اختصاص پیدا کند، پیش فروش‌ها به قیمت روز صورت می‌گیرد و به دنبال افزایش تیراژ هستیم تا قیمت تمام شده خودرو کاهش داشته باشد.

تکرار تعهد وزارت صمت برای ایجاد 270 هزار شغل سالانه در لایحه بودجه

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد که تبصره 18 قانون بودجه سال 97 را به سال 98 نیز انتقال داده‌ایم، در این تبصره به دنبال این بوده‌ایم تا 270 هزار شغل ایجاد کنیم.

سهم 2 درصدی ایران از بازار 1 هزار و 116 میلیارد دلاری منطقه

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آقای رحمانی مطرح کرد که در 18 کشور همسایه 1 هزار و 116 میلیارد دلار واردات وجود دارد که سهم ما از صادرات به این بازار تنها 2 درصد است، حوزه‌ای به منظور آسیب شناسی و حل مشکلات تشکیل داده‌ایم تا پتانسیل صادرات بیشتری را در منطقه داشته باشیم.

افزایش 1 و نیم برابری بازرسی‌ها در بازار نسبت به سال گذشته

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در 8 ماهه نخست سال گذشته یک و نیم برابر سال گذشته به میزان 3 میلیون بازرسی صورت گرفته و به منظور واردات گوشت، برنج و مرغ ارز 4 هزار و 200تومانی اختصاص پیدا می‌کند اما به دلیل عدم در اختیار بودن زنجیره توزیع محصولات وارداتی گران‌تر به دست مردم می‌رسد./