به گزارش افکارنیوز،

 منصور پوریان با تاکید بر اینکه برای رصد دقیق، دام‌های وارداتی مستقیم به کشتارگاه‌ها برده می‌شوند، اظهار کرد: دام‌های زنده پس از کشتار در کشتارگاه‌ها در قصابی‌های توزیع می‌شوند.

وی ادامه داد: با این روش امکان رصد دام‌های وارداتی و کنترل قیمت آن وجود دارد.

پوریان با یادآور اینکه در حال حاضر مهمترین مشکل بازار گوشت قرمز مربوط به بخش توزیع است، افزود: قصابان گوشت مورد نیاز خود را از منابع مختلف تامین و به بهانه گران خریدن به مردم گران می‌فروشند، اما با رصد دام‌های وارداتی و عرضه مستقیم از کشتارگاه از تخلف احتمالی قصابان جلوگیری می‌شود.

به گفته وی؛ دام‌های وارداتی تقربیا 60 درصد نیاز کشتارگاه‌ها را تامین می‌کنند و ادامه ورود آن‌ها می‌تواند در عرض 2 تا 3 هفته قیمت گوشت قرمز در بازار را کاهش دهد.

پوریان از دلایل مهم افزایش قیمت گوشت قرمز در روزهای اخیر را خودداری چوبداران از عرضه دام به بازار و مشکلات حمل و نقل در پی بارش برف و باران دانست.

رییس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده کشور ابراز امیدواری کرد واردات هفتگی 50 هزار راس دام زنده از نوسان قیمت گوشت قرمز در ایام منتهی به نوروز تا ابتدای سال 98 جلوگیری کند.

پوریان به دامداران توصیه کرد که هر چه زودتر اقدام به عرضه دام‌های خود به بازار کنند چرا که با ورود اولین گله کاهش قیمت گوشت قرمز در بازار اجتناب ناپذیر است.