به گزارش افکارنیوز،

قانونی که ذبح حیوانات به روش‌های یهودی و اسلامی را در بلژیک ممنوع می‌کند، در سال نوی میلادی اجرا شد. 

طرفداران حقوق حیوانات و ملی گرایان جناح راست برای اجرا شدن قانون فوق تلاش کرده اند و اقلیت‌های مذهبی بلژیک نگران این مسئله هستند که این گروه‌ها در پوشش حمایت از حیوانات آن‌ها را هدف تعصبات خود قرار دهند.

بر اساس قوانین اروپا و اتحادیه اروپا حیوانات قبل از کشته شدن باید بی حس شوند. در اروپا برای بی حس کردن حیوانات بزرگ از اسلحه‌ای استفاده می‌شود که میله‌ای را وارد مغز حیوان می‌کند و آن را بی حس می‌کند و برای بی حس کردن پرندگان از شوک الکتریکی استفاده می‌شود. البته امکان دارد حیوانات را با استفاده از گاز نیز بیهوش کنند.

اما یهودی‌ها و مسلمانان بر این باورند که حیوانات پیش از ذبح باید در سلامت کامل به سر ببرند و با بریده شدن یکباره‌ رگ‌های اصلی ذبح شوند. در این روش حیوان در چند ثانیه هوشیاری خود را از دست می‌دهد و نسبت به روش‌های دیگر کمترین رنج را می‌کشد.

بلژیک که ۱۱ میلیون نفر جمعیت دارد میزبان ۵۰۰ هزار مسلمان و ۳۰ هزار یهودی است. کسانی که به قوانین مذهبی خود پایبند هستند ممکن است به زودی مجبور شوند گوشت را از کشور‌های دیگر سفارش دهند که معنایش این است که یا باید گوشت را گران‌تر بخرند یا با کمبود غذا مواجه شوند.