به گزارش افکارنیوز،

 مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، امروز (چهارشنبه 17 مرداد) در صحن علنی پرلمان در مخالفت با طرح استیضاح علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، گفت: بنده قصد صحبت کردن نداشتم اما با توجه به مسائلی که پیش آمد احساس کردم باید از تمامیت مجلس دفاع کنم.

وی افزود: اینکه ما بیاییم در اینجا بگوییم که نمایندگان لابی کرده و پول گرفته‌اند و این کار را کرده‌اند به چه کسی توهین و بی احترامی می‌کنیم؟  چه کسی را زیر سوال می‌بریم؟ در حال حاضر جوی ایجاد کرده‌اند که اگر رای ندهیم حیثیت مجلس از بین می‌رود. حیثیت مجلس زمانی از بین می‌رود که با جو و فشار بخواهد رای دهد. نمایندگان می‌توانند مثبت یا منفی رای دهند، باید به حق رای داد نه با جو سازی و انگ زدن.

نایب رئیس مجلس با مطرح کردن این سوال که کدام نماینده پول گرفته، اظهار داشت: آن نمایندگانی که می‌گویند که نماینده پول گرفته این را ثابت کنند و باید آن نماینده را از مجلس اخراج کنند. این حرف ‌ها از پشت بلندگوی مجلس گفتن و خوراک درست کردن برای برخی از رسانه‌ها انصاف نیست.

پزشکیان ادامه داد: کسی پول نگرفته که رای بدهد یا ندهد. بنده به آقای ربیعی رای می‌دهم نه به خاطر اینکه عیب و مشکلی ندارد، بلکه یک شاخص دارم و براساس آن رای می‌دهم. من دنبال قدرت و پول نیستم، نبوده و نخواهم بود. بهتر است که این حرف‌ها را به هم نچسبانیم.

نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه آیا ما براساس شنیده‌ها می‌خواهیم رای دهیم، گفت: چون در فضایی مجازی مسائلی مطرح شده می‌خواهیم رای دهیم؟ این انصاف نیست چرا باید به هم توهمت بزنیم؟ حرف‌ها پشت تریبون مجلس زده شود دلایل آورده شود اگر حق است باید رای بیاورد و اگر حق نیست نباید رای بیاورد.

پزشکیان با بیان اینکه زندگی همه نمایندگان مشخص است، ادامه داد:اگر ما به دنبال پول، مقام و قدرت بودیم که خیلی از حرف‌ها را نمی‌زدیم، کار خودمان را می‌کردیم و کلی هم پول در می‌آوردیم.

وی با اشاره به دوران وزارتش در دولت اصلاحات گفت: بنده 8 سال وزیر بودم. آن زمان یادم است که در جلوی وزارت کار تظاهرات و اعتصابات کارگری می‌شد، ‌این اتفاقات در دولت آقای احمدی‌نژاد هم رخ داد، اما 5 سال است که آقای ربیعی وزیر است و ما شاهد این اعتراضات مقابله وزارتخانه نیستیم. این نشان می‌دهد که وزیر مشکل کارگری را در این وضعیت اقتصادی، اجتماعی، صنعتی و گرانی حل کرده است.

نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به انتقاد برخی از نمایندگان از گریه کردن وزیر کار  اظهار داشت: وزیر برای مردم گریه می‌کند می‌گویید بد است، اگر قیافه می‌گرفت و مردم را تحویل نمی‌گرفت خوب بود؟ وزیر نماینده و مسئولان باید با مردم باشند اگر هم نتوانستند مشکلات را حل کنند باید برایش گریه کنند. ما نتوانستیم مشکلات کشور را حل کنیم، باید جواب مردم را به زبان خودشان بدهیم، آنها را تحویل گرفته و احترام بگذاریم.

نایب رئیس اول مجلس اضافه کرد: اگر رای به استیضاح نمی‌دهیم ادعا نکنیم که پول و مال گرفته‌ایم، این بی‌انصافی و نامردی است. این حرف را اگر هر نماینده، خبرنگار، رسانه و هر کسی بزند، بداند که بی‌انصافی کرده و حرف غیرحق زده است.

پزشکیان مجددا با اشاره به دوران وزارتش تصریح کرد: بنده وقتی وزیر بودم می‌گفتند که بچه‌های من در خارج هستند و دخترم خودرو بی‌ ام‌ و سوار می‌شود. این در حالی بود که بچه‌های من نه خارج را دیده بودند و نه آن زمان ماشین داشتند و نه از ماشین وزارتخانه استفاده می‌کردند. انصاف هم خوب چیزی است.

نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: می‌گویند که در مجلس لابی شده، نمایندگان با یکدیگر صحبت می‌کنند و توضیح می‌دهند که به چه دلایلی رای داده شود و یا نشود. من از شما می‌خواهم که بر اساس انصاف و حق رای دهید. اعتبار و عزت مجلس رای دادن به حق و نه رای بر اساس فشار است.