به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام حسن نوروزی، درباره اظهارات برخی اشخاص مبنی بر لزوم بازنگری در قانون اساسی، اظهار کرد: به نظر بنده فعلا ضرورتی برای تغییر در قانون اساسی وجود ندارد، لذا این صحیح نیست که هر فرد غیر متخصصی هر مسئله‌ای که به ذهنش آمد را بیان و از تغییر در این قانون مدون سخن بگوید.
وی افزود: به نظر می‌رسد که تفسیرهای غیرقابل قبول و تصمیمات احساسی نمی‌تواند مغیر قانون اساسی باشد، چرا که این مجموعه با درایت کامل نگارش شده است؛ لذا مصاحبه برخی افراد درباره این قانون چندان علمی نیست.

نوروزی تصریح کرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای تبدیل شدن به یک قانون شاخص و جامع چندین سال زمان برده، البته این قانون در سال 58 توسط فقهایی نوشته شد که استوانه نظام و انقلاب و ثمره 300 سال مبارزه با استعمار بوده است، اما لازم بود که در سال 68 اصلاحاتی روی این مجموعه صورت بگیرد.
وی بیان کرد: قانون اساسی با بررسی مجدد در سال 68 تکمیل و اکنون کامل است، لذا مشکل ما متن قانون اساسی نیست، بلکه در زمینه اجرا و عمل دچار ضعف هستیم.
نوروزی ادامه داد: قانون جمهوری اسلامی ایران نسبت به قانون‌های دیگر کشورهای جهان دارای امتیازاتی مانند ولایت فقیه، تفکیک قوای سه‌گانه، قوه قضائیه‌ای منسجم است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در جای جای قانون اساسی جمهوری اسلامی درباره اصول دینی و اقتصاد اسلامی صحبت شده که این امر جزء نکات مثبت و برجسته این مجموعه است.