به گزارش افکارنیوز،

فتنه در لغت از فتن (بر وزن متن)گرفته شده که به گفته راغب در مفردات به معنى قرار دادن طلا در آتش، براى ظاهر شدن میزان خوبى آن از بدى است و به گفته بعضى گذاشتن طلا در آتش براى خالص شدن از ناخالصیهاست. واژه فتنه و مشتقات آن در قرآن مجید، دهها بار ذکر شده و در معانى مختلفى به کار رفته است. گاه به معنى آزمایش و امتحان و گاه به معنى فریب دادن، جایی به معنى بلا و عذاب آمده و آیه ای به معنى گمراهى ، زمانی نیز به معنى شرک و بت پرستى یا سد راه ایمان آورندگان ذکر شده است . ولى ظاهر این است که تمام این معانى به همان ریشه اصلى که در معنى فتنه گفته شد باز مى ‌گردد..

از همان نخستین روزی که خداوند قصد خلقت آدم ابوالبشر را کرد و ابلیس به واسطه حسد و تکبر ،برتری انسان را تاب نیاورد و قسم خورد به گمراهیش ، جرقه های فتنه شکل گرفت ...

طمع دستیابی به میوه ممنوعه و خروج آدم و حوا علی نبینا و آله و علیه السلام از بهشت به زمین ، آغازی شد بر این جدال دائمی و نبرد همیشگی بین حق و باطل ... و پیروز این میدان همواره مخلصین بودند ..

قصص قرآنی از زندگی انبیا علیهم السلام در طول تاریخ از ماجرای هابیل و قابیل گرفته تا مسخره کنندگان قوم نوح و صالح و لوط و هود و یونس علی نبینا و آله و علیه السلام ،ماجراهای بنی اسرائیل و پیامبران متعددی که برایشان آمد تا حواریون ،اعراب و بت پرستان زمان ابراهیم علیه السلام تا خاتم الانبیاء حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم ،گواهی است بر این مدعا،که حرف حق طرفداران اندکی دارد و ماندن بر راه حق صبوری میطلبد و مقاومت .

23 سال دعوت پنهانی و آشکار پیامبر خدا برای نشان دادن حقانیت اسلام و ایجاد حکومت اسلامی نیز حتی بهای فراوانی داشت و جنگها و مبارزات بسیاری را به همراه آورد .بعد از پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم نیز حتی با وجود حادثه عظیم غدیر و اعلام امامت و جانشینی بعد از ایشان ،فتنه ها و بلاها و امتحان های امت اسلامی روز به روز سخت تر و پیچیده تر شد .

از همان دستهای بیعت زیر سقیفه و ماجرای کوچه و درب سوخته که اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک .. و 25 سال خانه نشینی و سکوت اجباری گرفته تا حادثه کربلا که اوج فتنه های آن زمان و درگیری خواص مثلا اهل ایمان بود بر سر دنیاطلبی و منفعت طلبی ، تاریخ امامت و روز شمار فتنه خناسان و توطئه گران تا آخرین امام ادامه داشت و منجر به غیبت کوتاه و سپس طولانی ایشان شد .. و عرصه بر مومنان و مخلصان تنگ تر ... در این میان ،نواب خاص و عام که رابطه بین امام و مردم بودند ، تلاشهای بسیاری در جهت آماده سازی زمینه برای ظهور و حکومت عدل الهی کردند و البته موانع و سنگ اندازی های زیادی هم دربرابرشان وجود داشت ، ولی نتوانستند.

سلسله پشت سلسله و حکومت پشت حکومت و پادشاهان یکی پس از دیگری آمدند و رفتند تا رسید به حکومت پهلوی و قدرت مراجع تقلید و شبهه افکنی ها و رمز گشایی های ابرمرد شجاع و نترسی چون روح الله خمینی (ره) .همو که فریاد میزد علمای اسلام به داد اسلام برسید !

و آخر سر هم کاری کرد کارستان ... بعد از سالهای سال غیبت و نبود حکومت اسلامی ، با نظریه پردازی درباره ولایت فقیه ، جمهوری اسلامی را در کشور ایران به همه پرسی گذاشت و مردم هم به آن رای قاطع دادند تا بشود که زمینه حکومت اسلامی گردد ان شاءالله ...

البته که از ب بسم الله این معجزه قرن نیز ، انواع و اقسام فتنه ها و آشوبها و ترورها و تبعیدها و شکنجه ها وتحریمها و جنگها به پا شد ، و باز به خاطر وجود راهنماییهای مخلصین تیرها همگی به سنگ خوردند ...

خمینی از میانمان رفت و خامنه ای جایش آمد با همان صلابت و ابهت ،همان شجاعت و اقتدار ،و دشمنان خمینی ،دشمن تر شدند و چه بسا بعضی از به ظاهر همراهان خمینی نیز به صف آنها پیوستند . بدخواهان داخلی و خارجی فکر میکردند انقلاب خمینی چند سالی دوام نیاورد و با زر و زور و تطمیع و تهدیدشان بتوانند پایه های آن را به زودی برکنند ولی به برکت خون شهدا و انقلابیون واقعی نتوانستند.

دهه به دهه بر فشارهای خود افزودند و انسانهایی را علم کردند بر علیه مردم و حکومت و رهبر. فتنه و آشوب و تشنج راه انداختند، بساط سبز و آبی و بنفش به پا شد ،هزینه ها دادیم ،ریزش ها داشتیم ،ولی باز به لطف خداوند و اهل بیت و رهنمودهای امام خامنه ای عزیز ،از آن طوفان ها گذشتیم.

دشمن ولی هرگز بیکار نمینشیند ، حالا که دیده با جنگ و دعوا کار پیش نمیبرد از در صلح و دوستی و مذاکره وارد شده و گرگ صفتانه میخواهد خود را جای بز جا بزند ...

 

و وای بر ما اگر فریب دستهای سفید و صدای نازکش را بخوریم و خام شویم و دربها را باز کنیم! مگر نه اینکه گرگ گرگ است و ذاتش هرگز عوض نخواهد شد !

 

تاریخ هماره در تکرار است و عبرتهای تاریخ نیز برای مردمان باید همواره گره گشا و چراغ راه باشد ..

 

یادمان نرود که پشت سر ولی زمان حرکت کنیم و فقط جا پای او بگذاریم ! راه پر خطر است و تشخیص مردابها سخت ! عقب ماندن و جلو رفتن بدون ولایت و بصیرت ، آن چنان زیر پایمان را خالی میکند که ممکن است زمانی برای رهایی نیابیم ! شناخت لحظه و عمل به موقع در لحظه مهم است ! اینجا پستها و عنوان ها تعیین کننده نیستند چه رسد به سوابق ! اگر دیدید کسی 360 درجه مواضع و رویکردش تغییر کرد هیچ تعجب نکنید که مگر میشود ! بله شده است !

 

جاسوسان خائن وطن فروشی که جلوی چشممان به به و چه چه میکنند و آنطرف از پشت خنجر میزنند ... این طرف در لباس چادر و روحانیت و فیلمساز و ... روی منبر میروند و آن طرف دست در دست اجانب میخندند ...

و مگر نه اینکه در آخر الزمان نگهداشتن ایمان چون گدازه ای در کف دست سخت و طاقت فرساست ! پس حواستان جمع کارتان باشد و گوشتان به دهان رهبرتان ! پوتین هایتان را جفت کنید و لباس رزم بپوشید و آماده ندای او ! که "فتنه شاید روزگاری اهل ایمان بوده باشد" !

صفورا ترقی