به گزارش افکارنیوز،

سرمربی کروات پرسپولیس در برنامه فرمول یک حاضر شد و در گفتگو با علی ضیا به موضوعات مختلفی از حواشی پرسپولیس تا رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا سخن گفت.

برانکو در پاسخ به این سوال ضیاء که چطور شما در سال اول حضور در پرسپولیس اعتقادی به سیدجلال نداشتید، اما حالا مدام از او حرف می‌زنید، آیا او عوض شده یا نگاه شما، بیان کرد: بحث تغییر دیدگاه نیست. من وقتی آمدم او نفت تهران بود که در لیگ قهرمانان بازی می‌کرد. تازه داشتم تیم را می‌شناختم و در اولین فرصتی که پیش آمد او را گرفتیم و بیرانوند را هم همینطور. هیچ مشکلی هم نبود و ملی پوش هم بود. از وقتی که به باشگاه آمد هم به عنوان کاپیتان او را گذاشتم، چون شخصیت و شوق و بلندپروازی او را تشخیص دادم. او واقعا به تیم احترام می‌گذارد و با این سن و سالش نسبت به شرایط حاکم بر تیم خودش را تغییر می‌دهد. به نظر من بهترین فصل کل عمر بازیکنی اش را امسال بازی کرده. پارسال وحید امیری به عنوان بهترین بازیکن شناخته شد و مبارکش باشد، اما به نظرم سیدجلال بهترین بود.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به اینکه آیا علاقه برانکو به سیدجلال به انتخاب نشدن او در تیم ملی ربط داشته یا خیر، اذعان کرد: این را دیگر نمی‌دانم. باز هم سوال را از فرد اشتباهی کردی. از من نباید این را بپرسی. وقتی سرمربی تیم ملی را دعوت کردی باید این چرا‌ها را از او بپرسی.

پرسپولیس آنقدر پول دارد که بتوانیم کوبیده بخوریم!

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: به بازیکنانم تبریک گفتم، چون باشگاه مشکلات عظیمی داشت و به خاطر بدهی‌هایی که سال‌ها انباشته شده و باید پرداخت می‌شد، در آستانه حذف از لیگ قهرمانان بودیم. AFC هم پای کار ایستاده بود و دنبال نظم مالی در باشگاه‌ها بود. در اولین بخش اساسنامه حمایت از بازیکنان آمده و در همه جای دنیا همین است. درباره مبلغی که فیفا روی آن اصرار دارد حتی پاریسن ژرمن هم شاید مجبور شود نیمار را بفروشد یا در باشگاه‌های دیگر همینطور. به همین خاطر که نظم رعایت شود و این برای بازیکنان و باشگاه‌ها خوب است. ما بازیکنان صبوری داشتیم و بنده به اضافه کادر فنی امروز درباره همین موضوع با وزیر ورزش صحبت کردیم و انتظار داریم بعد از این وضعیت بهتر از قبل شود. البته آنقدر پول دارند که بتوانند کوبیده بخورند!

برانکو در پاسخ به اینکه چرا دغدغه‌های مالی را کنار گذاشته و مصاحبه‌های منفی نمی‌کند، اظهار کرد: برای خبرنگاران شاید خیلی جالب نباشد که بیایند تیتر بدهند و بگویند این هیچی حالی اش نیست این یکی پولم را نمی‌دهد، آن یکی از من متنفر است و...

هر تیمی چند بازیکن شاخص دارد و عادلانه نیست از کسی نام ببرم

وی در پاسخ به این سوال که دوست داشته کدام یک از بازیکنان استقلال را در پرسپولیس داشته باشد، گفت: استقلال بازیکنان خوبی دارد و امسال بازیکنان جدید زیادی گرفته است. زمان نیاز است تا همه این‌ها با هم تطبیق پیدا کنند. ما افتخار می‌کنیم که این طور پشت سر هم نتایج خوب می‌گیریم و رقابت با استقلال داریم و این برای فوتبال ایران خوب است. همه تیم‌ها چند تا بازیکن خوب دارند، در سایپا ترابی و رشیدی، در سپاهان بازیکن خوب جدیدی هست و فکر می‌کنم ناعادلانه باشد که اسم کسی را بیاورم. استقلال هم پر از بازیکنان با کیفیت و ملی پوش است. تراکتور سازی هم کاپیتان تیم ملی را خریده و هر تیمی چند بازیکن شاخص دارد.

بازیکنان پرسپولیس حاضرند خودشان را برای تیم قربانی کنند

برانکو در پاسخ به این سوال ضیاء که چطور تیم را اینگونه همدل و موفق کرده اید، توضیح داد: این حاصل مجموعه‌ای از اقدامات آماده سازی است که بچه‌ها کار کردند. همه می‌دانند که مشکلات زیادی داشتیم و همچنان این مشکلات هست. نمی‌توانستیم هیچ بازیکنی بگیریم و محروم بودیم و عملا چند ملی پوشمان رفتند. بضاعتمان همین بود. انتخاب خوبی از بین بازیکنان داشتیم؛ کسانی که از نظر شخصیتی بسیار افراد سلامتی هستند و واقعا حاضرند خودشان را برای تیمشان قربانی کنند. آماده هستند به شدت کار کنند و هیچ مانعی رودرروی خودشان برای هدف نمی‌بینند.

بدون بازیکنان هیچ کاری نمی‌توانستم بکنم

وی افزود: فرمول ساده است. خیلی کار کردیم و تیم به عنوان یک ید واحد و متحد بود. شاید السد تیم بهتر از ما داشته باشد، اما من هیچ تیمی را برتر از تیم خودمان نمی‌بینم. السد ۸ ملی پوش قطری داشت، دو تا ژاوی و گابی داشت که قهرمانی جهان و اروپا را داشت. یک ملی پوش الجزایری و یک بازیکن کره‌ای داشت که او هم ملی پوش بود. ما تیم بودیم و بازیکنان خودشان را آماده فداکاری برای یکدیگر کرده بودند و حرف گوش می‌دادند. بازیکنان از همه مهم‌تر هستند و بدون آن‌ها من هیچ کاری نمی‌توانستم بکنم.

بازیکن در تیم من به سختی وارد ترکیب اصلی و از آن خارج می‌شود

برانکو در این باره که برخی منتقدان می‌گویند شما سخت تعویض می‌کنید، اظهار کرد: هر مربی فلسفه کاری خودش را دارد. فلسفه من این است که تیم باید هر چه زودتر استانداردیزه بشود. وقتی علی پروین مربی بود وقتی از خواب بیدار می‌شد می‌توانستید در ذهنتان اسم بازیکنان را بیاورید. در تیم من بازیکن به سختی می‌تواند به ترکیب اصلی بیاید، اما همینطور به سختی هم بیرون می‌رود و با اولین اشتباه هم او را کنار نمی‌گذارم نمی‌گویم حق با من است.

قهرمان لیگ قهرمانان آسیا می‌شویم

وی به این سوال که فکر می‌کنید فینال را چند چند می‌بریم، اینگونه پاسخ داد: چند چند مهم نیست فقط قهرمان می‌شویم.

سیدجلال حسینی ورزشگاهی مشابه آنچه در کرواسی ساختم در ایران می‌سازد

برانکو در پاسخ به این سوال ضیاء که آیا ممکن است روزی ورزشگاهی مشابه آنچه در کرواسی ساخته در ایران ساخته شود، بیان کرد: همه چیز همیشه ممکن است. آنجا به کاپیتانمان سیدجلال حسینی آن مجموعه ورزشی را نشان دادیم و او قصد دارد مشابه آن، اما بهترش را با استخر و دیگر محتوا‌ها تولید کند. این کار خیلی قشنگی است که او به عنوان یک ورزشکار که این همه به فوتبال ایران خدمت کرده همچنان دوست دارد در کشور خود بماند و از طریق زیرساخت‌ها بتواند شرایط بهتری را برای جوانان فراهم کند و فعالیتی قشنگ‌تر از ورزش وجود دارد.

وی در پاسخ به سوال ضیاء که پولش را از کجا می‌آورد، گفت: او در قطر بازی کرده و پول دارد!

اگر استادیوم ظرفیت ۵۰۰ هزار نفر را هم داشت پر می‌شد

وی تاکید کرد: خوشبختی بزرگی داریم و خوش شانسی مان این است که بازی برگشتمان در ایران است. AFC هرگز چنین نمایش و جوی را که در ورزشگاه آزادی خواهد بود نه داشته و نه نخواهد داشت، مثل بازی که در تهران بود. هیچوقت فینال جام ملت‌های آسیا و نه جام لیگ با این عظمت نخواهد بود و مطمئنم اگر استادیوم ظرفیت ۵۰۰ هزار نفر را هم داشت پر می‌شد.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به اینکه نظرش درباره اینکه ژاپنی‌ها دوست دارند پرسپولیس قهرمان شود، چیست، گفت: من این را نشنیده ام، اما آن‌ها اینطور فکر می‌کنند که با ما راحت‌تر می‌توانند بازی کنند تا السد و و‌الدوحیل. به هر حال آن‌ها کار‌های خودشان را تدارک می‌بینند و بازی با ما به زعم خودشان راحت‌تر از السد است. السد واقعا تیم خوبی است، اما از ۴ بازی که با این تیم داشتیم دو تا را بردیم، یکی را مساوی کردیم و فقط یکی را باختیم.