به گزارش افکارنیوز،

محسن هاشمی رفسنجانی در شصت و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران گفت: باتوجه به اینکه در روز‌های پایانی ماه مبارک رمضان و در آستانه عید سعید فطر قرار داریم و با توجه به بیانات مقام معظم رهبری با اساتید دانشگاه‌ها در مورد رجوع مدیران کشور برای حل مشکلات کشور، به نظر این پیشنهاد می‌تواند برای روز عید فطر هم مناسب باشد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به تعطیلات عید فطر گفت: در ایران تقریبا ٢٧ روز تعطیلات غیر رسمی داریم و از این ٢٧ روز ٦ روز تعطیلات ملی و ١٧ روز تعطیلات مذهبی و ٤ روز تعطیلات انقلابی داریم ولی به دلیل نوع چینش این تعطیلات عده‌ای روز‌های بین التعطیل را نیز جزو تعطیلات محسوب می‌کنند به طوری که در کل تعداد روز‌های تعطیل ما به ٢ ماه می‌رسد و بهتر است از این روز‌ها برای نشاط اوری شهروندان استفاده شود.

هاشمی رفسنجانی افزود: در طول سال در حدود ٢ هزار میلیارد تومان خسران و ضرر به خاطر این تعطیلات به کشور وارد می‌شود و لازم است برای ان چاره‌ای اندیشید همانطور که در مجلس شورای اسلامی نیز به این مسئله پرداخته شد که متاسفانه به نتیجه‌ای نرسید.


وی بیان داشت: تزریق نشاط به جامعه باید به گونه‌ای صورت گیرد که به دنبال ان شاهد افزایش بهره وری به ویژه در حوزه مدیریت شهری باشیم.