به گزارش افکارنیوز،

حمیدرضا حاجی بابایی در مسجدحضرت باقرالعلوم(ع) کوی بعثت خمین با اشاره به وضعیت فعلی کشور اظهار داشت: امروزه وضع کشور به شکلی با مشکلات بسیاری روبه‌روست و در حالی که ایران اسلامی از ظرفیت‌ها و ذخایر ارشمندی برخوردار است نیروی انسانی توانمند نیز از غنای لازم برخوردار است شاهد مشکلات مختلف اقتصادی در کشورهستیم گه برای عبور از مشکلات کشور باید با حرکت انقلابی و جهادی با عزم و اراده مستحکم بر اجرایی شدن مولفه‌های اقتصاد مقاومتی تکیه کرد.

وی افزود: ملت بزرگ ایران باید مسئولان را پشت سر خود بکشاند و اگر جهادی عمل شود ایجاد اشتغال و رونق تولید کار سختی نخواهد بود، کشور ما همه امکانات و ظرفیت ها را دارد اما چطور می شود که این ظرفیت‌ها با نگاه غلط به هدر می‌رود به طوری که این دولت شغل جدید که ایجاد نکرد بماند، 636 هزار شغل هم از بین برد و با منهای 636 هزار شغل روبه‌رو هستیم.

حاجی بابایی تصریح کرد: امروز مسئولان ما باید اراده مستحکم داشته باشند و با اتکا به این اراده مستحکم تمام خلاهای موجود در مدیریت مشکلات کشور را اصلاح کنند.

وی با بیان اینکه جامعه‌ نمی‌تواند بی‌عدالتی، ظلم و فقر را بپذیرد، بیان کرد: همین نوع مدیریتِ برخی مسئولان بود که سبب شد رهبر معظم انقلاب در روز اول سال جدید نسبت به این شیوه کاری اعتراض داشته باشند.

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران اسلامی برترین و با عظمت‌ترین ملت است و ما نیز باید قدر خود را دانسته و در جبهه اقتصادی تمام قدر حضور یابیم تا بتوانیم به رونق اقتصادی دست یابیم.

عضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به تدوین برنامه ششم توسعه گفت: دولت یازدهم اعتقادی به نوشتن برنامه ششم نداشت که در نهایت با دستور و عنایت مقام معظم رهبری برنامه ششم در مجلس با 6 ماه کار شبانه روزی تدوین شد و پس از تبدیل شدن به قانون ابلاغ شد که محوریت برنامه‌های آن بر ایجاد عدالت، برطرف شدن بی‌عدالتی‌ها، مبارزه با مفاسد اقتصادی و اجتماعی و توجه به اشتغال است.

وی با بیان اینکه یکی از دلایلی که امروز کشور ما به رکود اقتصادی مبتلا شده ‌عدم اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، عنوان کرد: با 6 ماه کار شبانه‌روزی در مجلس شورای اسلامی،‌ برنامه ششم توسعه نوشته، تصویب و برای اجرا ابلاغ شده است. این برنامه به دنبال آن است که روز به روز پیوند مردم و نظام را با اتکا به عدالت و توجه به مظلومان مستحکم‌تر کند.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه در کشور 6 میلیون نفر زیرپوشش مستقیم کمیته امداد و بهزیستی هستند، تصریح کرد: در سال گذشته مجموع دریافتی یک خانوار 5 نفره زیرپوشش به صورت میانگین 80 هزار تومان در ماه بود که این رقم از امسال برای مددجویان به 325 هزار تومان خواهد رسید و امیدواریم این تغییرات بتواند گره ای کوچک از مشکلات عدیده این خانوارها باز کند.

وی خاطرنشان کرد: برنامه ششم توسعه نسخه ای است که اگر کامل اجرا شود می‌تواند بیشتر مشکلات کشور را در مسیر حل شدن قرار بدهد ولی برای اجرای آن به اعتقاد و اعتماد نیاز است و باید مدیرانی کار را در دست بگیرند که توانایی اجرا داشته باشند.

وی ادامه داد: در برنامه پنج ساله ششم توسعه، 22 موضوع و مشکل در کشور شناسایی و 22 نسخه برای رفع این مشکلات نوشته شد که با رفع آنها برای یک میلیون نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه توجه ویژه ای به دردهای محرومان و اشتغال جوانان شده است، گفت: اگر برنامه ششم توسعه به خوبی اجرا شود باید سالانه در 5000 روستا طرح اقتصاد مقاومتی تعریف و اجرا شود.

حاجی بابایی افزود: برنامه ششم توسعه اگر به درستی انجام شود و فعالیت ها در مسیر اصولی خود قرار می گیرند و مشکلات کشور برطرف می شوند.

وی ادامه داد: درکنار مسائل اقتصادی توجه به مسائل اجتماعی از اولویت‌های جامعه است، خانواده‌ها به سبب برخی آسیب‌های اجتماعی نگران فرزندان خود هستند و برای حل مشکلات اجتماعی ابتدا باید آموزش و پرورش محور قرار بگیرد.

عضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به تاسیس انقلاب اسلامی ایران گفت: در دنیایی که براساس 2 قطب ابرقدرت جهان یعنی شوروی و آمریکا تعریف شده بود انقلاب اسلامی ایران براساس تفکر دینی و اسلامی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی پایه گذاشته شد که این تفکر و انقلاب به جریانی قدرتمند و موثر در دنیا به عنوان الگوی راهبردی جهان اسلام مبدل شده است.

حاجی‌بابایی افزود: مدافعان حرم سرمایه بزرگ کشور هستند و از تفکر و سرمایه‌های حاکمیت دینی فراتر از مرزها پاسداری می‌کنند، درحالی که تمام دنیا جمع شدند تا در سوریه خون شهیدان و صدای انقلاب اسلامی را سرکوب کنند ولی شهدای مدافع حرم از ایران، حزب‌الله، افغانستان و کشورهای اسلامی جمع شدند و دشمن را شکست دادند و این از برکت خون پاک شهداست.

وی اضافه کرد: فریاد امروز ترامپ و سردمداران آمریکا و استکبار در دنیا به سبب این است که پایه‌های حکومت آمریکا را در حال تزلزل می بیند و حرکت این دولت را رو به سقوط و نابودی می‌بینند.