به گزارش افکارنیوز،

عزت الله یوسفیان ملا در خصوص تحریم های جدید آمریکا علیه چند بانک و شرکت ایرانی، گفت: تحریم های اخیر آمریکا بدون صدور حکم مجامع بین المللی درنظر گرفته می شود و در واقع بر اساس نظرات شخصی رییس جمهور این کشور اعمال شده است.

تحریم های آمریکا جنبه زورگویی دارد

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به عنوان مثال تحریم داماتو توسط رییس جمهور ایالات متحده بیش از 38 مرتبه تمدید شده است بدون اینکه مراحل قانونی را بگذراند و به نوعی بر اساس اتهامی در نظر گرفته باشد.

وی با اشاره به اینکه تحریم های آمریکا علیه ایران فقط جنبه زورگویی و شعاری دارد، ادامه داد: در این بین باید یادآور شد مگر بانک ها یا شرکت هایی که اکنون تحریم شده اند چقدر با شرکت های خارجی تعامل مالی داشته اند که این تصمیم در وند کاری آنها تاثیر گذار باشد.

تحریم‌های آمریکا علیه چند بانک و شرکت ایرانی نقض صریح حکم دادگاه لاهه است

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی ها با اعلام لیست جدید تحریم ها علیه بانک ها و شرکت ها صرفا به دنبال ایران هراسی هستند، اظهار کرد: در این بین باید یادآور شد بر اساس حکم دستور اقدامات تامینی موقت دیوان بین‌المللی دادگستری،  آمریکا باید از هر اقدامی که مناقشه با ایران را تشدید کند و یا دامنه آن را گسترش داده و حل مناقشه را دشوارتر کند، خودداری کنند و این امر برای انها الزام آور است.

یوسفیان ملا اعتقاد دارد این اقدام ایالات متحده در واقع نقض تصمیم دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه به عنوان یکی از مجامع بین المللی است و نشان می دهد که ایالات متحده به هیچ اصولی پایبند نیست.

دادگاه لاهه آمریکا را ملزم به جلوگیری نکردن از مبادلات مالی و انتقال پول ایران کرده است

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: همچنین بر اساس تصمیم دادگاه لاهه باید در صدور مجوز مبادلات مالی و انتقال پول مرتبط با اقلام ‌ذکر شده در حکم صادره نباید هیچ مانعی ایجاد شود که این تحریم ها در واقع نقض صریح این حکم است.

مردم نگران نباشند، تحریم موجب گرانی کالاها نمی شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشورمان نسبت به ماه ها گذشته میزان نفت بیشتری را فروخته است لذا نگرانی در خصوص تامین نیازهای اساسی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: در این بین مردم کشورمان باید بدانند که این تحریم ها نمی تواند موجب گرانی شود و صرفا جنبه روانی دارد./