به گزارش افکارنیوز،

 شاید کاهش وزن با مصرف مواد خوراکی پرچرب و پرکربوهیدرات عجیب به نظر برسد، اما در ادامه به برخی از این مواد خوراکی که به لاغری کمک می‌کنند اشاره می‌شود:

آووکادو

آووکادو منبع غنی چربی‌های سالم، به‌ویژه اسید اولئیک مونواشباع نشده هست که در روغن زیتون هم یافت می‌شود. وجود فیبر و پتاسیم نیز از دیگر مواد مغذی موجود در آووکادو هستند. به گفته محققان این میوه سبز جایگزین سالم‌تری برای مارگارین و کره است.

سیب زمینی آب‌پز

در بسیاری از رژیم‌های غذایی فعلی کربوهیدرات‌ها به طورکامل حذف می‌شوند. اما باید بدانید که سیب زمینی حاوی مقدار کمی از تمامی مواد مغذی مورد نیاز بدن است. علاوه بر سیب زمینی، مصرف شلغم و سایر سبزیجات ریشه‌ای هم توصیه می‌شوند.

میوه‌ها

اکثر میوه‌ها سرشار از فیبر و دارای میزان انرژی کمی هستند که آن‌ها را تبدیل به جایگزین خوبی برای اسنک‌های پرکالری می‌کند.

تخم مرغ کامل

تخم مرغ به خاطر داشتن میزان بالای کلسترول و چربی معروف است، اما این ماده غذایی منبع خوب پروتئین باکیفیت همراه با کالری کم است.

مغزیجات آجیلی

مغزیجات آجیلی مملو از چربی هستند و منبع گیاهی خوب پروتئین محسوب می‌شوند. یک غذای سالم برای قلب بوده و اکثراً حاوی اسید‌های چرب امگا ۳، فیبر و ویتامین E. هستند.