به گزارش افکارنیوز،

فرهاد دژپسند در حاشیه نشست شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع اصلاح نظام بانکی اظهار کرد: بخش‌هایی از نظام بانکی باید با فوریت اصلاح شود و ما این موضوع را در دست تصویب داریم و پس از تصویب قطعا اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام خواهد شد.

وزیر اقتصاد همچنین درباره برنامه بانک‌ها برای فروش اموال مازادشان نیز گفت: خوشبختانه این موضوع به صورت منظم در حال انجام است، ولی قطعاً این برنامه تامین کننده تمام خواسته‌های ما نیست، لذا مقرر شدتا بانک‌ها برنامه فعلی را مورد تجدید نظر قرار دهند.

وی ادامه داد: اعتراض‌های مخالفان واگذاری اموال بانک‌ها و عرضه این اموال در بورس نشان می‌دهد که این برنامه به صورت گسترده در حال انجام است و ما تا تحقق کامل اهداف‌مان نباید کوتاه بیاییم.

دژپسند در ادامه در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران در خصوص تعهدات ارزی وارد کنندگان گفت: موضوع تعهدات ارزی واردات قبلاً مطرح شده بود، اما به دلیل برخی ابهامات موجود در آن این مسئله به کارگروه خاصی ارجاع داده شد.

وزیر اقتصاد خاطر نشان کرد: در حال حاضر این موضوع در دست بررسی است و قرار است طی هفته آینده نتیجه بررسی‌های این کارگروه به کمیسیون اقتصادی دولت اعلام شود؛ البته این موضوع جدیدی نیست و طی ۴ دهه گذشته نیز حداقل ۳ بار و همزمان با جهش‌های نرخ ارز با این مسئله مواجه بوده‌ایم.

وی در ادامه در خصوص رقابت‌پذیر کردن زنجیره ارزش صنایع کشور نیز از انجام مطالعاتی در این زمینه خبر داد که در مراحل بعد در دست بررسی قرار خواهند گرفت.