به گزارش افکارنیوز،

باید قبول کنیم به دنیا نیامده ایم که همه چیز، همانطور که ما می خواهیم پیش برود، سختی ها و مشکلات در زندگی وجود دارد  و همین مسئله سبب می شود تا با اتفاقات خوبی که رخ می دهد، زندگی ما شیرین و شیرین و شیرین و یا تلخِ تلخ شود. برای ما عاشقان فوتبال، زندگی ۹۰ دقیقه نیست، بلکه احتمال دارد در وقت های اضافه، اتفاقی رخ دهد و زندگی را دگرگون کند، مانند همین دیدار هفته گذشته یوونتوس و منچستریونایتد در هفته چهارم لیگ قهرمانان اروپا در تورین که تیم انگلیسی یک بر صفر عقب افتاد اما ۲ گل شاگردان مورینیو سبب شد تا آنها با پیروزی به انگلیس برگردند و فشار روحی و روانی و ترس از اخراج هم از روی شانه های آقای خاص فوتبال جهان ( خوزه مورینیو ) کنار بروند. اما این ماجرا برای هواداران و عاشقان پرسپولیس تفاوت داشت.

پرسپولیس و جامی که از دست رفت/ ۳ سال و ۳ ماه، فاصله ی گریه های برانکو از اهواز تا تهران

آنها زندگی فوتبالی شان تا پیش از برگزاری بازی رفت فینال، شیرین و شیرین و شیرین بود. مقابل حریفان کامبک می زدند و به بازی برمی گشتند. تیم همشهری و رقیب سنتی شرایط خوبی نداشت، از جام حذفی کنار رفته بود و با شفر آلمانی نتایج خوبی نمی گرفت و ... همه این ها دلیلی شده بود تا دیگر به فکر قهرمانی در آسیا باشند اما در ژاپن دیگر خبری از کامبک نبود و پس از اینکه ۴۵ دقیقه نخست را با تساوی صفر بر صفر به رختکن رفتند، در نیمه دوم دیگر توان دویدن، ضربه زدن به توپ و جنگندگی را نداشتند و همین موضوع سبب شد تا ۲ برزیلی کاشیما کار را در نیمه دوم تمام و پیروزی را به سامورایی ها هدیه کنند،  اما هواداران همچنان خوش بین بودند، خوش بین به بازگشت ها مقابل الجزیره، الدحیل و السد، که شاید مقابل کاشیما هم تکرار شود که این اتفاق رخ نداد. مانند دیدار با شاگردان نبیل معلول که در قطر یک بر صفر شکست خوردند و در تهران هم با باخت ۱- صفر راهی رختکن شدند اما معجزه فوتبال تکرار شد و در یک نیمه با درخشش گادوین منشا، علی علیپور، سید جلال حسینی، بشار رسن و ... ۳ گل زدند و نشان دادند فوتبال هیچ وقت قابل پیش بینی نیست.

پرسپولیس و جامی که از دست رفت/ ۳ سال و ۳ ماه، فاصله ی گریه های برانکو از اهواز تا تهران

هواداران پرسپولیس با بلیت های ۸۰ - ۵۰ و ۳۰ هزار تومانی ۳-۴ ساعت پیش از مسابقه ظرفیت ورزشگاه را تکمیل و از ابتدا شروع به تشویق تیم شان کردند و به همین دلیل بود که جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال ( فیفا ) در نشست با مهدی تاج ( رئیس فدراسیون فوتبال، مسعود  سلطانی فر ( وزیر ورزش و جوانان ) و شیخ سلمان ( رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا ) بیان کرد که تماشاگران ایرانی را اروپا هم ندارد و دوست دارم سالی چند بار در جمع تماشاگران این کشور باشم.

پرسپولیس و جامی که از دست رفت/ ۳ سال و ۳ ماه، فاصله ی گریه های برانکو از اهواز تا تهران

همچنین زیکو، اسطوره فوتبال برزیل و مدیر افتخاری باشگاه کاشیما آنتلرز ژاپن پس از پایان بازی در جمع خبرنگاران بیان کرد که جو خیلی خوبی در ورزشگاه حاکم بود و حضور ۱۰۰ هزار هوادار من را به یاد استادیوم ماراکانا انداخت. به هرحال بازی آغاز شد و پرسپولیسی ها حملات پی در پی را انجام می دادند اما مدافعان و دروازه بان کاشیما با عملکرد خوبشان موقعیت ها را یکی پس از دیگری دفع می کردند و طرفداران هم از شدت استرس ایستاده بازی را نگاه می کردند و سرانجام با سوت احمد ابوبکر الکاف عمانی، پرسپولیس در مجموع ۲ بازی رفت و برگشت باخت و نتوانست فاتح رقابت های لیگ قهرمانان آسیا شود.  اما به قول حمید هامون خطاب به دادگاه درباره همسرش ( با بازی پرویز پرستویی در فیلم هامون )  این جام حق ما بود، سهم ما و عشق ما اما مانند حمید هامون دستمان از این عشق کوتاه ماند و ...

پرسپولیس و جامی که از دست رفت/ ۳ سال و ۳ ماه، فاصله ی گریه های برانکو از اهواز تا تهران

البته برانکو و مردان ارتش سرخ، بدون بضاعت کاری کردند، کارستان و پنجره های امید را پس از چند سال برای فوتبال باشگاهی کشور مان باز کردند و این سر آغازی است برای قهرمانی تیم ملی فوتبال در جام ملتهای آسیا و دور آینده لیگ قهرمانان آسیا. طبق اعلام ترانسفر مارکت، ارزش بازیکنان تیم کاشیما آنتلرز برابر ۳۰۰ میلیارد تومان برای یک فصل است و این درحالیست که این مبلغ ۲۰ برابر بودجه سالیانه تیم پرسپولیس است.

در این بین نباید از نقش مهدی طارمی و مدیران سابق پرسپولیس گذشت. نفراتی که سبب محرومیت پرسپولیس از ۲ پنجره نقل و انتقالاتی شوند تا در فینال آسیا، بازیکنانی همچون بوژیدار رادوشوویچ - ابوالفضل درویشوند - محسن ربیع خواه - احسان علوان زاده - احسان حسینی - محمد امین اسدی - طاهرخانی روی نیمکت بنشینند و برانکو با دست خالی به مصاف ژاپنی ها برود. البته احتمالا خیریتی در کار بوده است!

پرسپولیس و جامی که از دست رفت/ ۳ سال و ۳ ماه، فاصله ی گریه های برانکو از اهواز تا تهران

پرسپولیس کار بزرگی کرد و به همین بود که با وجود شکست در فینال لیگ قهرمانان آسیا، هواداران ایستاده سرخپوشان را تشویق کردند و باید به یاد داشته باشیم که پروفسور فوتبال ( برانکو ایوانکوویچ ) چه نتایج فوق العاده ای همراه با پرسپولیس گرفت. حدود ۳ سال و ۳ ماه قبل وقتی پرسپولیس در اوایل لیگ پانزدهم نتایج خوبی نمی گرفت و ۳ شکست متوالی را تجربه کرده بود، در اهواز میهمان فولاد بود و هر چند رامین رضاییان پنالتی را از دست داد اما سرخپوشان در آن بازی زنده ماندند و توانستند با پیروزی به روزهای خوب شان بازگردند و در همان سال فقط به دلیل تفاضل گل کمتر قهرمانی را از دست دادند. پس از آن بازی، برانکو به دلیل فشارهایی که روی شانه اش احساس می کرد، در اهواز گریه کرد و پس از ۳ سال و ۳ ماه، آن اشک ها  در فینال آسیا تکرار شد.

پرسپولیس و جامی که از دست رفت/ ۳ سال و ۳ ماه، فاصله ی گریه های برانکو از اهواز تا تهران

در فاصله زمانی این ۲ گریه مرد کروات، پرسپولیس ۲ بار به قهرمانی لیگ برتر رسید، در نیمه  نهایی و فینال لیگ قهرمانان آسیا حضور یافت و حالا با تجربیات بیشتر و همچنین استفاده از بازیکنان جدید در نیم فصل دوم ( مهدی شیری - مهدی شریفی - سروش رفیعی - مهدی ترابی ) در صدد هتریک قهرمانی در لیگ برتر و قهرمانی در آسیا است.