به گزارش افکارنیوز،
درستی متخصص تغذیه  با اشاره به جلوگیری از چاق شدن در پس از ایام تعطیلات عید نوروز اظهار داشت: برای کاهش وزن پس از تعطیلات عید نوروز افراد باید زمان پیاده روی و فعالیت های فیزیکی خود را افزایش دهند تا کالری های اضافی هرچه سریع تر بسوزد تا وزن آنها به حالت نرمال برگردد.
 
وی ادامه داد: حتما باید در این روزها فعالیت تان را افزایش دهید. مثلا خوب است کمتر از خودروی شخصی استفاده کنید و یک ایستگاه قبل از این که به مقصد برسید هم از ماشین پیاده شوید. همین پیاده روی های کوتاه و ساده می تواند بتدریج چربی هایی را که در طول تعطیلات در بدن تان ذخیره شده، بسوزاند و وزن تان را کاهش دهد.
 
وی بیان کرد: به خاطر مصرف آجیل و تنقلات در ایام عید و افزایش میزان انرژی و در نهایت چاقی افراد باید وقت بیشتری برای پیاده‌روی و انجام فعالیتهای فیزیکی مناسب و استاندارد برای خود در نظر بگیرند و متناسب با آن کالری دریافتی از وعده های غذایی خود را نیز کاهش دهمد.
 
درستی عنوان کرد: افراد برای  پرهیز از چاق شدن در مهمانی‌ها در روز نباید بیش از 25 عدد انواع مغز بادام و یا تنقلات میل کنند زیرا مصرف بیش از این مقدار در مهمانی‌ها سبب افزایش میزان کالری بدن و در نتیجه چاقی و اضافه وزن می‌شود.
 
وی تاکید کرد: برای جلوگیری از اضافه وزن در ایام پس از عید نوروز افراد باید از خوردن غذاهای چرب و به خصوص خورش‌های بسیار چرب جلوگیری کنند تا وزنشان با انجام فعالیتهای فیزیکی و افزایش مدت زمان پیاده‌روی در طول روز در حد تعادل باقی بماند.
 
درستی ادامه داد: خیلی ها هم وقتی می بینند وزن شان بسرعت کاهش نمی یابد، خسته می شوند و برنامه لاغری را رها می کنند. در صورتی که وزن، کیلو کیلو اضافه می شود، اما گرم گرم کاهش می یابد و برای همین باید با صبر و حوصله پیش بروید تا نتیجه بگیرید.
 
درستی در خصوص سهم هر گروه از مواد غذایی در برنامه روزانه پس از عید می‌گوید: افراد باید برای کاهش وزن پس از تعطیلات عید نوروز میزان کربوهیدرات مصرفی خودرا بسته به مقدار اضافه وزن شان کاهش دهند.
 
وی گفت: افراد چاق باید روزانه به مقدار یک کفگیر برنج کم چرب مصرف کنند و از خوردن لبنیات پرچرب بپرهیزند تا وزن شان به حالت ایده آل برگردد.
 
درستی یاد آور شد: مصرف لبنیات برای افراد لازم است و در زمان رژیم آنها می توانند یک لیوان شیر کم چرب مصرف کنند.